Методи вирішення проблем Світового океану

Глобальне забруднення нафтою змусило провести низку нарад в урядів морських держав, стурбованих тим, як зберегти Світовий океан. Проблеми стали носити загрозливий характер. І в середині ХХ століття було прийнято низку законів, що встановлюють відповідальність за збереження і чистоту вод прибережних територій.
Глобальні проблеми Світового океану частково вирішила Лондонська конференція 1973 року. Її рішення зобов'язувало кожне судно мати відповідний сертифікат міжнародного зразка, який засвідчує, що всі машини, оснащення та механізми знаходяться в справному стані, і судно, яке перетинає океан, не завдає шкоди навколишньому середовищу. Зміни торкнулися і конструкції машин, що перевозять нафту. Нові правила зобов'язують сучасні танкери мати подвійне дно. Був повністю заборонений злив забруднених вод з нафтотанкерів, чистка таких судів повинна проводитися в припортових спеціальних пунктах. А недавно вчені розробили спеціальну емульсію, яка дозволяє очистити нафтотанкер без скидання забрудненої води.
Проблеми Світового океану

Цікавий спосіб був розроблений американськими вченими для ліквідації таких плям в Атлантичному океані. Під нафтовий розлив опускається тонка керамічна пластинка з приєднаним акустичним елементом. Останній вібрує, нафта накопичується товстим шаром і починає фонтанувати над керамічної площиною. Фонтан нафти і брудної води підпалюється за допомогою електричного струму, підведеного до пластини. Таким чином продукт згорає, не завдаючи довкіллю ніякої шкоди. У 1993 році був прийнятий закон, що забороняє скидання в океан рідких радіоактивних відходів (РРВ).

Проекти з переробки таких відходів розроблялися вже в середині 90-х років минулого століття. Але якщо свіжі поховання РРВ заборонені законом, то старі склади відпрацьованих радіоактивних речовин, які покояться на дні океану з середини 50-х років, представляють серйозну проблему. Підсумки Масштабні забруднення збільшили ризики використання природних ресурсів, якими так багатий Світовий океан. Проблеми, пов'язані зі збереженням природних природних циклів і екосистем, вимагають швидких і правильних рішень. Кроки, зроблені вченими та урядами провідних країн світу, показують прагнення людини зберегти багатство Світового океану для подальших поколінь людей. У сучасному світі вплив людини на природні природні цикли є визначальним, тому будь-які заходи, що коректують антропогенні процеси, повинні бути своєчасними і достатніми для збереження природного середовища. Особливу роль у вивченні впливу людини на океан відіграє постійний моніторинг, заснований на довготривалих спостереженнях за живим організмом під назвою Світовий океан. Екологічні проблеми, що виникають в результаті всіх видів впливу людини на водний простір, вивчають морські екологи.

А випадкові розливи нафти в акваторіях можуть бути ліквідовані за допомогою плавучих нафтозбирачів і різних бічних загороджень. Глобальні проблеми Світового океану, зокрема забруднення нафтою, привернули увагу вчених. Адже з цим потрібно щось робити. Ліквідація нафтових плям у водах - основна проблема Світового океану. Шляхи вирішення даного завдання включають в себе і фізичні, і хімічні методи. Уже використовуються різні пінопласти та інші непотоплювані речовини, які можуть зібрати близько 90% плями. Надалі просочений нафтою матеріал збирається, продукт з нього віджимається. Пласти подібного речовини можуть бути використані неодноразово, вони мають достатньо низьку вартість і дуже ефективні при зборі нафти з великої площі. Японські вчені розробили препарат на основі рисового лушпиння. Ця речовина розпорошується на площі нафтової плями і збирає всю нафту в короткі терміни. Після цього брилу речовини, просоченого продуктом, можна виловити звичайної рибальської мережею.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Забруднення нафтою і нафтопродуктами